Anglia zawiodła. Tylko remis w meczu Euro 2024

Anglia zremisowała z Danią 1:1 w czwartkowym meczu Euro 2024. Oba gole padły w pierwszej połowie spotkania.

Przed rozpoczęciem mistrzostw Anglia, finalista poprzedniego Euro, wymieniana była w ścisłym gronie faworytów. Podopiecznie trenera Garetha Southgate'a na razie jednak na niemieckich boiskach nie zachwycają. Po skromnej wygranej z Serbią 1:0, tym razem zremisowali z Danią 1:1.

Anglia prowadzenie objęła w 18. minucie. Z prawej strony dośrodkował Kyle Walker i piłka po rykoszecie trafiła pod nogi Harry'ego Kane'a. Napastnik Bayernu Monachium nie miał problemów z wpisaniem się na listę strzelców.

W 34. minucie Anglicy popełnili błąd przy wyprowadzaniu piłki. Duńczycy ją przejęli, a na strzał z prawie 30 metrów zdecydował się Morten Hjulmand. Uderzył płasko, precyzyjnie. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

W drugiej połowie niewiele było składnych akcji. Mnożyły się błędy obu drużyn w środkowej części boiska. W 56. minucie zza pola karnego w słupek trafił Phil Foden. Anglicy dogodną okazję mieli jeszcze w 72. minucie, gdy po świetnym podaniu Jude'a Bellinghama strzelał Ollie Watkins, ale skracający kąt Kasper Schmeichel był górą.

Duńczycy jeszcze kilka razy próbowali strzałów z dystansu, jednak nie były tak dobre, jak Hjulmanda. Najbliżej szczęścia byli w 84. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Andreas Christensen spudłował z czterech metrów.

W drugim meczu grupy C Słowenia zremisowała z Serbią 1:1. Po dwóch kolejkach w tabeli prowadzi Anglia (4 pkt), przed Danią (2 pkt), Słowenią (2 pkt) i Serbią (1 pkt). We wtorek Anglia zagra ze Słowenią, a Dania z Serbią.

Dania - Anglia 1:1 (1:1)

Bramki: Morten Hjulmand 34 - Harry Kane 18.

Sędzia: Artur Soares Dias (Portugalia).

Dania: Kasper Schmeichel - Andreas Christensen, Joachim Andersen, Jannik Vestergaard - Joakim Maehle, Morten Hjulmand (82. Christian Norgaard), Pierre-Emile Hojbjerg, Victor Kristiansen (57. Alexander Bah), Christian Eriksen (82. Andreas Skov Olsen) - Jonas Wind (57. Mikkel Damsgaard), Rasmus Hojlund (67. Yusuf Poulsen).

Anglia: Jordan Pickford - Kyle Walker, Marc Guehi, John Stones, Kieran Trippier - Trent Alexander-Arnold (54. Conor Gallagher), Declan Rice, Jude Bellingham, Phil Foden (69. Jarrod Bowen), Bukayo Saka (69. Eberechi Eze) - Harry Kane (69. Ollie Watkins).

Żółte kartki: Jannik Vestergaard, Joakim Maehle, Christian Norgaard - Conor Gallagher.