Trzy sety i awans! Znamy pierwszego półfinalistę Ligi Narodów siatkarek

Reprezentacja Japonii jako pierwsza awansowała do półfinału Ligi Narodów siatkarek. Podopieczne Masayoshiego Manabe w ćwierćfinale pokonały Chinki. Do zwycięstwa potrzebowały trzech setów.

Od początku pierwszego seta siatkarki z Kraju Kwitnącej Wiśni zaznaczały swoją przewagę. W pewnym momencie prowadziły nawet sześcioma punktami. Z czasem jednak roztrwoniły przewagę. Chinki doprowadziły do wyrównania przy stanie 20:20. Japonki przetrwały jednak kryzys i zachowały więcej zimnej krwi w końcówce partii. Ostatecznie wygrały seta 25:21.

Druga odsłona rywalizacji przez długi czas była o wiele bardziej wyrównana. Żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie wyraźnej przewagi punktowej. Kluczowa okazała się końcówka seta. Od stanu 20:19 Japonki zdobyły trzy punkty. Chinki nie były już w stanie odwrócić losów partii, która zakończyła się takim samym rezultatem jak pierwsza.

W trzecim secie Japonki w pewnym momencie prowadziły 10:6. Ich rywalki zbliżyły się jednak do nich i ponownie byliśmy świadkami wyrównanego spotkania. Ostatnie minuty seta po raz kolejny należały do zawodniczek trenera Manabe. Seta wygrały 25:22 w ostatecznym rozrachunku całe spotkanie 3:0.

Japonki jako pierwsze awansowały do półfinału Ligi Narodów. W piątek swój mecz ćwierćfinałowy rozegra reprezentacja Polski. Podopieczne Stefano Lavariniego zmierzą się z Turczynkami.

Japonia - Chiny 3:0 (25:21, 25:21, 25:22)

Japonia: Koga (C), Ishikawa, Hayashi, Yamada, Airi, Araki, Iwasaki, Watanabe, Seki, Kojima, Inoue, Fukudome, Kurogo, Wada

Chiny: Zhuang Y.S., Zhang C.N. (C), Yang H.Y., Gao Y., Zheng Y.X., Ding X., Xu X.T., Wang Y., Zhong H., Ni F.F., Wang Y.Z., Wang W.H.