Siatkarski talent w czołowym klubie Tauron Ligi! To reprezentantka Polski

Zofia Brzoza będzie grała w BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała.

Polskie talenty siatkarskie dostaną w przyszłym sezonie szansę na zaprezentowanie się wśród najlepszych. Dobrym przykładem jest Zofia Brzoza. Młodzieżowa reprezentantka Polski, która może grać na pozycji przyjmującej lub atakującej, dołączyła do BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała.

Do BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała dołączyła Zofia Brzoza – absolwentka SMS PZPS Szczyrk i młodzieżowa reprezentantka Polski. Siatkarka może występować na pozycji przyjmującej lub atakującej. Ma 18 lat, mierzy 188 cm wzrostu, a swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiała w MOSM Tychy, gdzie jej pierwszym trenerem był Krzysztof Pałka. Podobną drogę (MOSM Tychy – BKS) ma za sobą… obecna prezes klubu – Aleksandra Jagieło, której trenerem również był Krzysztof Pałka. Co ciekawe Ola Jagieło w czasach gry dla MOSM Tychy występowała w drużynie z… mamą Zosi – Martą!

Młoda siatkarka grała również w drużynie MKS Dwójka Zawiercie, a następnie w 2020 roku została zawodniczką SMS PZPS Szczyrk. W 2022 roku została siatkarką młodzieżowej drużyny Energa MKS Kalisz. Z kaliskim klubem wywalczyła złoty medal mistrzostw Polski kadetek i srebrny medal mistrzostw Polski juniorek.

W poprzednim sezonie, oprócz występów w seniorskim SMS PZPS Szczyrk, Zofia Brzoza była zawodniczką juniorskiego zespołu Grot Budowlanych Łódź. W jego barwach zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski juniorów. Z kolei w drużynie SMS PZPS Szczyrk, występującej w 1. Lidze, zagrała w 21 meczach zdobywając 208 punktów (166 atakiem, 22 blokiem i 20 zagrywką).

Zofia Brzoza jest reprezentantką polski w kategoriach juniorskich i młodzieżowych. Uczestniczyła w mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy w różnych kategoriach wiekowych. Obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski U20, która przygotowuje się do mistrzostw Europy.