Wysoka wygrana i zapewniony awans. Portugalia wzorowo wykonała zadanie na Euro 2024

Portugalia pokonała Turcję 3:0 w drugiej kolejce fazy grupowej Euro 2024. Dzięki tej wygranej podopieczni Roberto Martineza zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli.

Sobotnie starcie zaczęło się znakomicie dla Portugalczyków, którzy dzięki bramce Bernardo Silvy objęli prowadzenie w 21. minucie. Siedem minut później było już 2:0, a do własnej siatki trafił Samet Akaydin. To z pewnością jedno z najbardziej kuriozalnych trafień tego turnieju, gdyż obrońca reprezentacji Turcji nie zauważył, że bramkarz zrobił kilka kroków w jego stronę.

W drugiej połowie Portugalczycy podwyższyli wynik spotkania. Cristiano Ronaldo znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale nie zdecydował się na strzał. Podał piłkę do jeszcze lepiej ustawionego Bruno Fernandesa, który spokojnie wpakował ją do siatki. Po tym trafieniu podopieczni Roberto Martineza zwolnili. Wynik nie uległ już zmianie.

Dzięki tej wygranej Portugalczycy zapewnili sobie zwycięstwo w grupie F.

Turcja - Portugalia 0:3 (0:2)

Bramki: Bernardo Silva 22, Samet Akaydin 29, Bruno Fernandes 56.

Turcja: Altay Bayindir - Zeki Celik, Samet Akaydin (75. Merih Demiral), Abdulkerim Bardakci, Ferdi Kadioglu - Yunus Akgun (70. Arda Guler), Hakan Calhanoglu, Orkun Kokcu (46. Yusuf Yazici), Kaan Ayhan (58. Ismail Yuksek), Kerem Akturkoglu (58. Kenan Yildiz) - Baris Alper Yilmaz.

Portugalia: Diogo Costa - Joao Cancelo (68. Nelson Semedo), Ruben Dias, Pepe (83. Antonio Silva), Nuno Mendes - Vitinha (88. Joao Neves), Joao Palhinha (46. Ruben Neves), Bruno Fernandes - Bernardo Silva, Cristiano Ronaldo, Rafael Leao (46. Pedro Neto).

Żółte kartki: Abdulkerim Bardakci, Samet Akaydin, Zeki Celik. Portugalia: Rafael Leao, Joao Palhinha.

Sędzia: Felix Zwayer (Niemcy). Widzów: 61 047.