Zaskakujące zakończenie meczu Aryny Sabalenki! Krecz w pierwszym secie

Aryna Sabalenka skreczowała

Aryna Sabalenka i Anna Kalinska stanęły naprzeciwko siebie w ćwierćfinale turnieju WTA w Berlinie. Białorusinka skreczowałą w pierwszym secie przy wyniku 5:1 dla rywalki.

Sabalenka zaczęła mecz od skutecznego obronienia własnego serwisu. Potem na korcie dominowała Kalinska. Pochodząca z Rosji zawodniczka bez problemu wygrywała gema za gemem. Wydawało się, że plasująca się na 24. miejscu w rankingu WTA tenisistka przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę w pierwszym secie.

Pojedynek musiał jednak zostać przerwany, ponieważ trzecia rakieta świata mierzyła się z problemami zdrowotnymi. Na korcie pojawiła się pomoc medyczna, a Sabalenka po chwili powróciła do gry. Po pewnym czasie Białorusinka stwierdziła jednak, że nie będzie w stanie dokończyć starcia. Przez to zdecydowała się skreczować przy wyniku 5:1 dla rywalki.

Kalinska już wie, z kim zmierzy się w półfinale imprezy w Berlinie. Naprzeciwko niej stanie była liderka światowego rankingu - Wiktoria Azarenka.