Lider rankingu ATP zbyt mocny! Porażka Huberta Hurkacza w finale w Halle

Hurkacz - Sinner. Wynik meczu. Kto wygrał ATP w Halle?

Hubert Hurkacz i Jannik Sinner rywalizowali w finale ATP w Halle. Lepszy okazał się Włoch, triumfując w dwóch setach i wygrywając cały turniej.

Pierwszy set był niezwykle wyrównany - obaj zawodnicy nie zdołali się przełamać w trakcie całej partii, więc zwycięzcę poznaliśmy w tie-breaku. W tym lepszy okazał się Sinner, wygrywając 10:8, choć chwilę wcześniej najlepszy polski tenisista miał piłkę setową.

Losy drugiego seta również rozstrzygnęły się w tie-breaku. W tym ponownie lepszy był lider rankingu ATP, wygrywając 7:2 i cały mecz w dwóch partiach.

Z Sinnerem Polak zmierzył się po raz piąty i doznał trzeciej porażki.

Hurkacz w poniedziałkowym notowaniu światowego rankingu awansuje z dziewiątej pozycji na siódmą, czyli najwyższą w karierze.

Wynik meczu Hurkacz - Sinner to 6:7, 6:7. Tym samym Włoch wygrał turniej ATP w Halle.