Zrobiło się niebezpiecznie! Mecz Wozniacki - Switolina przerwany

Mecz Caroline Wozniacki z Eliną Switoliną został przerwany z powodu zapadającego zmroku i wilgotnej nawierzchni

Zacięte spotkanie Caroline Wozniacki z Eliną Switoliną w pierwszej rundzie turnieju WTA w Bad Homburg zostało przerwane w trzecim secie z powodu zapadającego zmroku i... wilgoci, przez którą gra na korcie stała się niebezpieczna dla zdrowia zawodniczek.

Ostatni raz Caroline Wozniacki i Elina Switolina mierzyły się ze sobą 11 czerwca 2024 podczas towarzyskiego turnieju Champions Battle w Danii. Górą była wówczas reprezentantka gospodarzy, która wygrała tamto spotkanie 6:4, 4:6, 10-4.

Turniej w Bad Homburg jest jednym z "najświeższych" w tenisowym kalendarzu. W tym roku odbywa się dopiero jego czwarta edycja. W 2020 roku miał on zastąpić zawody w Norymberdze, ale odwołano go ze względu na pandemię koronawirusa.

W premierowej edycji najlepsza okazała się zawodniczka gospodarzy - Angelique Kerber. W 2022 triumfowała Caroline Garcia, natomiast przed rokiem górą była Katerina Siniakova.

Mecz Caroline Wozniacki z Eleną Switoliną elektryzował od samego początku. Faworytką w tym starciu była ukraińska tenisistka, która zajmuje 21. lokatę w rankingu WTA. Jej przeciwniczka plasuje się dopiero na 112. pozycji. Początek tego boju rozpoczął się dość niemrawo. Dunka straciła swoje podanie już w pierwszym gemie. Niedługo potem Switolina popełniła kilka błędów i przegrała swój gem serwisowy. Mieliśmy 1:1. Panie nie mogły złapać rytmu i przegrały kolejne podania. Na tablicy wyników było 2:2. W dalszej części batalii obraz gry nieco uległ poprawie, a Wozniacki wyszła na prowadzenie 5:3. Switolina miała jeszcze okazję złapać kontakt, ale po raz trzeci nie udało jej się wykorzystać własnego podania. Set zakończył się wynikiem 6:3 dla Dunki.

Drugi set zapowiadał spore emocje, tym bardziej, że Switolina szybko pokazała, iż jest gotowa wziąć odwet za nieudaną pierwszą partię. Mocno rozpoczęła tę partię i w czwartym gemie - po grze na przewagi - przełamała serwis Wozniacki, wychodząc na prowadzenie 3:1. Ukrainka mogła troszkę odetchnąć i wydawało się, że złapała odpowiedni rytm. Wozniacki nie dawała jednak za wygraną i wróciła do gry, przełamując rywalkę w siódmym gemie i łapiąc kontakt na 3:4. Obie panie nie odpuszczały i zaciekle walczyły. O wyniku w drugiej odsłonie musiał zadecydować tie-break, w którym działo się dość dużo, ale mini-breaki okazały się zbawienne dla Switoliny. Ukraińska tenisistka zwyciężyła w nim 7-4. Mecz zaczynał się na nowo, ponieważ w setach było 1:1.

W trzeciej partii Switolinie udało się przełamać oponentkę, dzięki czemu wyszła na prowadzenie 2:1. Niedługo potem duńska zawodniczka poślizgnęła się i upadła na murawę. Wozniacki skorzystała z pomocy medycznej, ale ze względu na zapadający zmrok i coraz większą wilgoć na korcie, zagrażającą zdrowiu zawodniczek, podjęto decyzję o zakończeniu spotkania. Mecz zostanie dokończony we wtorek (25 czerwca).