Koniec marzeń o ćwierćfinale! Polka za burtą

Andrzej AdamiecTenis
Magda Linette odpadła z tegorocznej edycji turnieju WTA w Eastbourne

Magda Linette odpadła z tegorocznej edycji turnieju WTA w Eastbourne. W drugiej rundzie zmagań na Wyspach Brytyjskich lepsza od niej okazała się Karolina Muchova, która wygrała mecz 6:4, 6:1.

Mecz nie rozpoczął się po myśli Polki. Pochodząca z Poznania zawodniczka już na starcie rywalizacji została przełamana. Później obie zawodniczki były w stanie skutecznie bronić swoich serwisów. Przez to Czeszka przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając pierwszego seta 6:4.

Kolejna odsłona pojedynku również nie należała do Linette. Muchova ponownie już na początku wygrała gema przy serwisie oponentki. Na tym jednak nie skończyły się problemy tenisistki plasującej się na 46. miejscu w rankingu WTA. Czeszce jeszcze dwa razy udało się przełamać przeciwniczkę. Polka nie była już w stanie dogonić 27-latki. Muchova ostatecznie wygrała drugiego seta 6:1.

Tym samym Linette pożegnała się z marzeniami o grze w ćwierćfinale tegorocznej edycji turnieju WTA w Eastbourne. Czeszka już wie, z kim zmierzy się na kolejnym etapie zmagań na Wyspach Brytyjskich. Jej oponentką będzie Madison Keys.

Magda Linette - Karolina Muchova 4:6, 1:6