Grała z Igą Świątek w finale French Open! Teraz stanie naprzeciwko niej podczas Wimbledonu

Iga Świątek zmierzy się z Sofią Kenin w pierwszej rundzie Wimbledonu.

Poznaliśmy drabinkę turniejową Wimbledonu. Pierwszą rywalką Igi Świątek będzie Sofia Kenin. Jak wyglądały wcześniejsze mecze tych dwóch zawodniczek?

Debiut rywalizacji Polki z Amerykanką miał miejsce w 2016 roku przy okazji 1/8 finału French Open. Starcie obu pań trwało godzinę i 42 minuty, co pokazuje, że Kenin postawiła się raszyniance - ta jednak ostatecznie wygrała 6:4, 7:5.

Na kolejne spotkanie obie tenisistki czekały ponad cztery lata, znowu przy okazji French Open - tym razem w jego wielkim finale. Wówczas grę bardziej zdominowała Świątek, wygrywając 6:4, 6:1, a następnie wznosząc trofeum.

Świątek zmierzyła się z 48. "rakietą" świata ostatni raz w styczniu tego roku podczas 1/64 finału Australian Open. Było to ich najdłuższe spotkanie, trwające godzinę i 52 minuty. Finalnie 23-latka wygrała 7:6, 6:2. Czy Świątek ogra Kenin czwarty raz?

Transmisje z Wimbledonu dostępne będą na sportowych antenach Polsatu i na Polsat Box Go. Najważniejsze mecze opatrzone będą także bogatym studiem.