Liga Narodów siatkarzy 2024: Wyniki i skróty meczów turnieju finałowego (WIDEO)

Turniej finałowy LN siatkarzy 2024 - skróty wszystkich meczów.

W Łodzi rozegrano turniej finałowy Ligi Narodów siatkarzy. W finale Francja wygrała z Japonią 3:1, a Polska pokonała Słowenię 3:0 w spotkaniu o brązowy medal. Sprawdź wyniki i zobacz skróty meczów turnieju finałowego Ligi Narodów siatkarzy.

Rywalizacja w Atlas Arenie rozpoczęła się w czwartek. W pierwszym ćwierćfinale Japonia pewnie pokonała Kanadę 3:0, ale pierwsza i trzecia partia rozstrzygnęła się w rywalizacji na przewagi. W kolejnym meczu broniący tytułu Polacy w siatkarskim klasyku zmierzyli się z Brazylią. Wygrali 3:1, choć pierwszy i trzeci set padł łupem ekipy Canarinhos.

Dwa kolejne ćwierćfinały rozegrano w piątek. Francuzi wyeliminowali reprezentację Włoch, wygrywając 3:2 (15:11 w tie-breaku). Wygrali, ale niespodziewanie mieli sporo problemów w rywalizacji z ekipą Italii, która do Łodzi przyjechała w mocno rezerwowym składzie. Grono półfinalistów uzupełniła Słowenia. Triumfatorzy fazy zasadniczej VNL 2024 potrzebowali pięciu setów, by rozstrzygnąć starcie z Argentyną. W niezwykle emocjonującej czwartej partii wygrali 29:27, a w tie-breaku już pewnie pokonali rywali 15:7.

W półfinałach również nie brakowało emocji. Francja pokonała Polskę 3:2 po meczu pełnym zwrotów akcji i bardzo zaciętym tie-breaku (18:16). Japonia wygrała ze Słowenią 3:0, ale dwa sety tej konfrontacji kończyły się rywalizacją na przewagi (27:25, 31:29).

W meczu o brązowy medal reprezentacja Polski pewnie pokonała Słowenię 3:0. Po wyrównanym pierwszym secie, w dwóch kolejnych gospodarze dominowali na parkiecie. W wielkim finale francuscy siatkarze wygrali z Japonią 3:1, a obie drużyny stworzyły w Atlas Arenie ciekawe widowisko, w którym nie brakowało zaciętej walki i efektownych akcji.

Wyniki i skróty meczów turnieju finałowego Ligi Narodów siatkarzy:

2024-06-27: Japonia – Kanada 3:0 (26:24, 25:18, 26:24) /ćwierćfinał
2024-06-27: Polska – Brazylia 3:1 (18:25, 25:23, 25:22, 25:16) /ćwierćfinał

2024-06-28: Francja – Włochy 3:2 (19:25, 25:20, 22:25, 25:22, 15:11) /ćwierćfinał
2024-06-28: Słowenia – Argentyna 3:2 (19:25, 25:17, 17:25, 29:27, 15:7) /ćwierćfinał

2024-06-29: Francja – Polska 3:2 (22:25, 25:22, 25:23, 20:25, 18:16) /półfinał
2024-06-29: Japonia – Słowenia 3:0 (25:21, 27:25, 31:29) /półfinał

2024-06-30: Polska – Słowenia 3:0 (26:24, 25:16, 25:17) /mecz o 3. miejsce
2024-06-30: Francja – Japonia 3:1 (25:23, 18:25, 25:23, 25:23) /finał.