Złoty medalista z Tokio bez zwycięstwa na lekkoatletycznych mistrzostwach Polski

Dawid Tomala bez zwycięstwa na lekkoatletycznych mistrzostwach Polski

Olga Chojecka i Maher Ben Hlima zdobyli złote medale lekkoatletycznych mistrzostw Polski w Bydgoszczy w chodzie sportowym na dystansie 10000 m. W ostatnim dniu zawodów w biegach na 5000 m triumfowali Weronika Lizakowska oraz Kamil Herzyk.

Chojecka wykorzystała fakt nieobecności kontuzjowanej Katarzyny Zdziebło i pewnie wygrała rywalizację chodziarek wynikiem 44.05,09. Poprawiłam dzięki temu swój ranking olimpijski.

Pewny występu na igrzyskach w Paryżu chodziarz Hlima wyraźnie pokonał na tym samym dystansie mistrza olimpijskiego z Tokio na 50 km Dawida Tomalę oraz Artura Brzozowskiego. Hlima wygrał czasem 40.33,56.

Najlepsi w biegach na 5000 m byli Lizakowska - 15.38,15 oraz Herzyk - 14.02,09. Biegi sztafetowe 4x100 m wygrali sprinterzy AZS AWF Katowice oraz sprinterki AZS UMCS Lublin. W biegach rozstawnych 4x400 m złote medale zdobyli zawodnicy AZS UMCS Lublin oraz zawodniczki AZS AWF Warszawa.