Niemcy ujawniają. Niepokojąca scena na stadionie Euro 2024. Zamaskowany mężczyzna wspiął się na dach

W sobotę po dwóch dniach przerwy Euro 2024 wróciło do gry. Pod względem sportowym był to powrót udany, ale pod względem organizacyjnym - niekoniecznie. Spotkanie Niemców z Duńczykami zostało przerwane przez burzę i obfite opady deszczu, z którymi nie radziły sobie stadionowe rynny. Jak ujawnił dziennik "Bild", w trakcie tego meczu doszło do jeszcze jednego incydentu. Zamaskowany mężczyzna z plecakiem wspiął się na dach, potrzebna była interwencja służb.

Reprezentacja Niemiec zmierzyła się w wieczornym meczu 1/8 finału z Danią. Po 36 minutach spotkanie zostało przerwane przez sędziego. Powodem była szalejąca nad Dortmundem burza, a także obfite opady deszczu. Stadionowa infrastruktura nie radziła sobie z przyjęciem ogromnych ilości wody.

Kiedy pogoda nieco się uspokoiła, arbiter zaprosił piłkarzy z powrotem na boisko. Jak się jednak okazało - to nie był koniec problemów. Niemiecki dziennik "Bild" ujawnił, że organizatorzy mierzyli się z niecodziennym zagrożeniem.

Rozpoczęcie drugiej połowy meczu było opóźnione przez zamaskowanego mężczyznę z plecakiem, który wspiął się na dach dortmundzkiego stadionu. To, w jaki sposób się tam dostał, pozostało tajemnicą. Wiadomo natomiast, że został namierzony przez służby i bacznie obserwowany. Nad obiektem zawisł policyjny helikopter, który cały czas kierował wiązkę światła na mężczyznę.

O sprawie wiedział także arbiter, który poinformował o incydencie kapitanów obu reprezentacji. Wspólnie zadecydowali oni, że będą kontynuować grę.

Według doniesień "Bilda", mężczyzna został aresztowany około 23:20, po ostatnim gwizdku. Na dachu pojawiła się wówczas specjalna grupa zadaniowa policji.

Służby poinformowały, że zatrzymany to 21-latek z Osnabruecka.