Gigantyczna sensacja na Wimbledonie! Obrończyni tytułu odpadła w pierwszej rundzie

Mateusz TudekTenis
Marketa Vondrousova

Marketa Vondrousova nie obroni wywalczonego przed rokiem tytułu na Wimbledonie. Szósta rakieta świata pożegnała się z tegoroczną edycją turnieju już na etapie pierwszej rundy. Czeszka w dwóch setach przegrała z niżej notowaną Jessiką Bouzas Maneiro (4:6, 2:6). Poniżej skrót meczu Jessica Bouzas Maneiro - Marketa Vondrousova.

W pierwszym secie Vondrousova została przełamana dwukrotnie. Hiszpanka zachowała więcej zimnej krwi w kluczowych momentach partii, którą ostatecznie wygrała 6:4. Czeszka musiała wziąć się do pracy w drugiej odsłonie rywalizacji. W niej jednak ponownie ze znakomitej strony zaprezentowała się Bouzas Maneiro.

83. tenisistka rankingu WTA wygrała seta 6:2 i całe spotkanie 2:0. Warto wspomnieć, że dla zawodniczki z Hiszpanii to pierwsze zwycięstwo w meczu na turnieju wielkoszlemowym. I od razu jest to wygrana wysokiego kalibru, gdyż wyeliminowała ze zmagań obrończynię tytułu i szóstą rakietę świata.

W kolejnej rundzie Bouzas Maneiro zmierzy się ze zwyciężczynią starcia Cristina Bucsa - Ana Bogdan.

Jessica Bouzas Maneiro - Marketa Vondrousova 2:0 (6:4, 6:2)