14, 15, 16... Szybki mecz reprezentacji Polski siatkarek

Robert MurawskiSiatkówka
Polskie siatkarki wygrały drugi mecz w ME U-18.

Reprezentacja Polski siatkarek rywalizuje w mistrzostwach Europy U18. W swym drugim meczu tego turnieju podopieczne trenera Marcina Orlika odniosły drugie zwycięstwo. W Heraklionie na Krecie zdecydowanie pokonały Litwę 3:0.

W początkowych fragmentach meczu siatkarki reprezentacji Litwy dotrzymywały kroku Polkom, szybko jednak ekipa trenera Marcina Orlika przejęła kontrolę nad meczem. Premierową partię wygrały bardzo pewnie, a wynik na 25:14 ustaliła przestrzelona zagrywka rywalek.

Druga odsłona również toczyła się pod dyktando Polek (25:15). Podobnie było w trzecim secie. Różnica w pewnym momencie przekroczyła dziesięć oczek (17:5), ale rywalki w końcówce nieco zmniejszyły różnicę. Rywalizację zakończyła skutecznym atakiem Aleksandra Wika (25:16).

Najwięcej punktów: Natasza Ornoch (11), Aleksandra Wika (11) – Polska. Dominacja Polek w ataku (55%–29%) i w polu serwisowym (8–3, 4 asy Ornoch).

W pierwszym meczu Polki pewnie pokonały reprezentację Węgier 3:0. W drugim, również bez straty seta ogrału Litwę. W kolejnych spotkaniach w grupie II zmierzą się kolejno z Bułgarią, Niemcami, Grecją, Turcją oraz Finlandią.

Polska – Litwa 3:0 (25:14, 25:15, 25:16)

Polska: Nadia Siuda, Natasza Ornoch, Maja Koput, Zofia Pinderska, Liliana Wójcik, Maria Kaczmarzyk – Nicole Gucwa (libero) oraz Weronika Szewczyk, Aleksandra Wika, Gabriela Robińska, Weronika Janusz, Daria Wieczorek, Anna Dorywalska. Trener: Marcin Orlik.
Litwa: Karina Vilkicka, Gintare Nutautaite, Barbora Rakauskaite, Ugne Kulikauskaite, Meda Deduraite, Diana Ivcenkaite – Rusne Radaviciute (libero) oraz Elija Cesnaviciute, Neda Baranauskaite, Egle Vytulyte, Vakare Bartkute, Kamile Vitartaite. Trener: Kestutis Galkidas.