To koniec! Polska tenisistka odpadła w pierwszej rundzie Wimbledonu

Magdalena Fręch odpadła z Wimbledonu! Polka przegrała w pierwszej rundzie z Beatriz Haddad Maią w dwóch setach.

Polska tenisistka nie była faworytką meczu pierwszej rundy, ale długo dotrzymywała kroku faworytce.

Po sześciu gemach żadna zawodniczka nie osiągnęła przewagi, ale wtedy Brazylijka przełamała Fręch. I kiedy wydawało się, że pierwszy set zmierza ku końcowi, to Polka wykorzystała swoją szansę, przełamując Haddad Maię.

Niestety, chwilę później Brazylijka znowu zyskała przewagę, a następnie zakończyła seta 7:5.

Drugi set znowu był wyrównany. W szóstym gemie, przy stanie 3:3, Fręch miała trzy szanse na przełamanie. Nie wykorzystała żadnej, a następnie nie dość, że przegrała gema, to jeszcze "straciła" swój serwis. Haddad Maia wykorzystała już pierwszego break pointa i wyszła na prowadzenie 4:3.

Fręch od tego momentu nie wygrała już gema. Przegrała 3:6 i mecz 0:2.

Rywalką Haddad Mai w drugiej rundzie będzie Camila Osorio.