Iga Świątek w trzeciej rundzie Wimbledonu. Wystarczyły dwa przełamania

Iga Świątek mierzyła się z Petrą Martić w drugiej rundzie Wimbledonu

Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Polka pokonała w dwóch setach (6:4, 6:3) Chorwatkę Petrę Martić, a do odniesienia zwycięstwa wystarczyły jej zaledwie dwa przełamania.

Zdecydowaną faworytką czwartkowego starcia była tenisistka z Raszyna, za którą przemawiała nie tylko przepaść w światowym rankingu (Świątek jest liderką zestawienia WTA, zaś Martić zajmuje w nim 85. pozycję), ale i historia bezpośrednich starć. Polka mierzyła się dotychczas z Chorwatką trzykronie i... trzy razy wygrała bez straty seta, w tym ostatni raz w trzeciej rundzie ubiegłorocznego Wimbledonu (6:2, 7:5).

W pierwszym secie obie zawodniczki zgodnie punktowały przy swoim podaniu, a przez siedem gemów ani Świątek, ani Martić nie miały choćby jednej szansy na break pointa. Po siódmym gemie Chorwatka poprosiła o przerwę medyczną z powodu dolegliwości w lędźwiowej części kręgosłupa lub naciągnięcia mięśnia pośladkowego. Problemy 33-latki ze Splitu rozpoczęły się jeszcze w szóstym gemie, gdy zeszła bardzo nisko na nogi, by odbić mocny return Polki. Sportsmenka z Bałkanów wróciła po kilku minutach na kort i... radziła sobie nadspodziewanie dobrze. Na jedyne przełamanie w tym secie trzeba było czekać aż do dziesiątego gema. Padło ono łupem Igi Świątek, która wykorzystała pierwszego break pointa, wygrywając pierwszą partię 6:4.

Druga odsłona pojedynku miała bardzo podobny przebieg: zarówno Iga Świątek, jak i Petra Martić długo wykorzystywały atut własnego serwisu, a o losach seta - a w konsekwencji całego meczu - zadecydowało jedno przełamanie, które było dziełem raszynianki w ósmym gemie, wygranym przez nią po grze na przewagi. Chwilę później, przy swoim podaniu, pierwsza rakieta świata gładko wygrała do zera, kończąc spotkanie wynikiem 6:4, 6:3.

Rywalką naszej zawodniczki w 3. rundzie Wimbledonu będzie Julia Putincewa, która wyeliminowała z turnieju Katerinę Siniakovą.