Magda Linette odpadła z Wimbledonu. Porażka w deblowym turnieju

Piotr IwańczykTenis
Magda Linette

Magda Linette odpadła z deblowego turnieju tenisistek podczas tegorocznego Wimbledonu. Polka występująca w parze z Amerykanką - Peyton Stearns przegrała 2:6, 0:6 w spotkaniu drugiej rundy ze słowacko-brytyjską parą Tereza Mihalikova/Olivia Nicholls.

Linette i Stearns przystępując do piątkowego spotkania miały już za sobą pierwszy mecz podczas deblowych zmagań na wielkoszlemowym turnieju. Naprzeciwko nich stanęła para Ana Bogdan - Jaqueline Cristian. Polka i Amerykanka przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając mecz po dwóch setach. W piątek gra nie układała się jednak tak dobrze dla polsko-amerykańskiej pary.

Tereza Mihalikova i Olivia Nicholls rozpoczęły spotkanie od przełamania serwisu, a Linette i Stearns zdołały zwyciężyć dopiero w trzecim gemie. Kolejne trzy odsłony padły jednak łupem Słowaczki i Brytyjki, a wygrana tego seta okazała się zaledwie formalnością.

Słowacko-brytyjska para kontynuowała świetną passę w kolejnym secie, a w trzecim gemie tej części meczu zwyciężyły nawet do zera. Linette i Stearns nie miały argumentów, aby przeciwstawić się coraz lepiej grającym rywalkom i ostatecznie przegrały drugiego seta bez żadnego zwycięskiego gema, a w efekcie cały mecz.

Magda Linette/Peyton Stearns - Tereza Mihalikova/Olivia Nicholls 2:6, 0:6