Emocje w meczu Polaka na Wimbledonie. Decydował super tie-break

Robert IwanekTenis
Jan Zieliński i Hugo Nys pożegnali się z grą podwójną na Wimbledonie

Jan Zieliński, grający w parze z Hugo Nysem, pożegnał się z grą deblową na Wimbledonie już w pierwszej rundzie. Polsko-monakijski duet przegrał w trzech setach z argentyńsko-jamajską parą Sebastian Baez/ Dustin Brown, a o losach spotkania zadecydował super tie-break.

W pierwszym secie obie pary przez siedem gemów zgodnie punktowały przy swoim serwisie, a żadna z nich nie miała choćby jednej szansy na break pointa. Na pierwsze przełamanie trzeba było czekać do ósmego gema, kiedy to polsko-monakijski duet zdołał w pięknym stylu zapunktować przy podaniu pary argentyńsko-jamajskiej, a chwilę później poprawił przy własnym serwisie, kończąc tę partię wynikiem 6:3.

Niestety, już w drugim gemie drugiego seta to Baez i Brown przełamali Zielińskiego i Nysa, a następnie kontrolowali przebieg tej partii, grając punkt za punkt i to oni zwyciężyli 6:3.

W decydującej odsłonie meczu żadnej parze nie udało się przełamać rywali i o losach spotkania musiał decydować super tie-break. W nim pierwszy mini-break padł udziałem Argentyńczyka i Niemca. Chwilę później to Zieliński i Nys zaliczyli mini-breaka, ale tuż po nim to rywale zapunktowali przy serwisie polsko-monakijskiego duetu, wychodząc na prowadzenie 5-3. Kapitalna gra Dustina Browna, który zdecydowanie najlepiej spisywał się w kluczowych momentach spotkania, sprawiła, że Jamajczyk i Argentyńczyk zaliczyli trzeciego mini-breaka. Tak wypracowanej przewagi nie mogli już zmarnować. Baez i Brown wykorzystali już pierwszą piłkę meczową, kończąc super tie-breaka wynikiem 10-5.

Warto przypomnieć, że Zieliński wystąpi na Wimbledonie również w zmaganiach mikstowych. Partnerką Polaka będzie Su-Wei Hsieh z Tajwanu, a pierwszymi rywalami - Holenderka Demi Schuurs i... Hugo Nys, czyli partner naszego tenisisty z gry podwójnej.