Mecze znowu przerwane. Kiedy zagrają na Wimbledonie?

Kolejne problemy na Wimbledonie

Sobota to kolejny dzień tegorocznej edycji jednego z najważniejszych turniejów w świecie tenisa - Wimbledonu. Niestety, przez opady deszczu, rywalizacja w Londynie została wstrzymana. Mecze na kortach zewnętrznych nie zostaną wznowione przed godziną 15:00.

Niesprzyjające warunki atmosferyczne to coś, z czym organizatorzy Wimbledonu muszą mierzyć się bardzo często. Tegoroczna edycja wielkoszlemowej rywalizacji nie jest pod tym względem wyjątkowa.

Organizatorzy zmagań na Wyspach już kilka razy musieli zmieniać wcześniej ustalony plan gier. Dokładnie taka sama sytuacja ma miejsce i teraz. Chociaż rywalizacja w sobotę 6 lipca miały rozpocząć się już o 12:00, to niesprzyjająca pogoda pokrzyżowała te plany. Chociaż zawodnicy na chwilę wyszli na korty, to po kilkudziesięciu minutach gra ponownie została przerwana. Rywalizacja na Wimbledonie nie zostanie wznowiona przed godziną 15:00.

Należy jednak zaznaczyć, że kibice w sobotę i tak będą w stanie obejrzeć kilka meczów. Wszystko dzięki dachom, które znajdują się nad kortem centralnym i kortem numer jeden. Dzięki temu swój mecz powinna rozegrać między innymi Iga Świątek. Przeciwniczką liderki światowego rankingu będzie Julia Putincewa.