Ogromne emocje w meczu polskich siatkarek! O wyniku musiał zadecydować tie-break

Andrzej AdamiecSiatkówka
Polki z kolejnym zwycięstwem

Polskie siatkarki sięgnęły po kolejne zwycięstwo podczas mistrzostw Europy do lat 18. Biało-Czerwone po zaciętym spotkaniu pokonały Niemki 3:2 (25:9, 20:25, 25:8, 23:25, 15:9).

Polki obecnie rywalizują w fazie grupowej mistrzostw Europy do lat 18. Przed meczem z Niemkami podopieczne Marcina Orlika rozegrały trzy spotkania. Najpierw pokonały Węgierki, a później okazały się lepsze od Litwinek. Natomiast w trzeciej kolejce międzynarodowej rywalizacji musiały uznać wyższość Bułgarek.

W piątek naprzeciwko Biało-Czerwonych stanęły Niemki. Sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. Pierwszego seta Polki wygrały bez problemu, tracąc zaledwie dziewięć punktów. W kolejnej części meczu szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliły Niemki (25:20). Trzeci set również należał do siatkarek trenera Orlika, które wygrały seta 25:8.

Wydawało się, że polskie siatkarki już zapewniły sobie kolejne zwycięstwo podczas czempionatu, jednak zawodniczki zza zachodniej granicy naszego kraju ponownie pokazały, że potrafią grać w siatkówkę, triumfując w czwartej partii 25:23. Przez to o wyniku tego starcia musiał zadecydować tie-break, w którym lepsze okazały się Biało-Czerwone (15:9).

Przed Polkami jeszcze trzy mecze fazy grupowej podczas tegorocznych młodzieżowych mistrzostw Europy. Zmierzą się z Greczynkami (06.07), Turczynkami (08.07) i Finkami (09.07).