Polskie siatkarki były o krok od medalu. Mistrzostwa Europy rozstrzygnięte

Andrzej AdamiecSiatkówka
Polskie siatkarki przegrały mecz o brązowy medal

Polskie siatkarki grały o brązowy medal podczas mistrzostw Europy do lat 22. Lepsze od nich okazały się Turczynki, które wygrały mecz w trzech setach (25:16, 25:23, 25:17). Po zwycięstwo na czempionacie Starego Kontynentu sięgnęły Włoszki, pokonując w finale Serbki.

W sobotę odbyły się ostatnie mecze tegorocznych mistrzostw Europy siatkarek do lat 22. O brązowy medal walczyły Biało-Czerwone, które stanęły naprzeciwko zawodniczek z Turcji.

Polki nie miały w tym meczu za dużo do powiedzenia. Podopieczne Jakuba Głuszaka przegrały spotkanie, nie wygrywając ani jednego seta. Turczynki bez większych problemów przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę (25:16, 25:23, 25:17), tym samym sięgając po brązowy "krążek" czempionatu.

Tego samego dnia rozegrany został finał mistrzostw Starego Kontynentu, w którym naprzeciwko siebie stanęły Włoszki i Serbki. Zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego bardzo dobrze prezentowały się na parkiecie już od pierwszej akcji. Nic zatem dziwnego, że to właśnie siatkarki z Italii sięgnęły po ostateczny triumf, wygrywając mecz bez straty seta (26:24, 25:18, 25:23).