Kolejny krecz na Wimbledonie! Znana tenisistka poddała mecz

Mateusz TudekTenis
Anna Kalinska pożegnała się z Wimbledonem.

Spotkanie w 1/8 finału Wimbledonu, w którym zmierzyły się Jelena Rybakina i Anna Kalinska, zakończyło się przedwcześnie. Druga z zawodniczek poddała mecz w drugim secie z powodu kontuzji. To kolejny krecz w tegorocznym Wimbledonie.

Pierwsza partia padła łupem wyżej notowanej Kazaszki. Czwarta tenisistka światowego rankingu wygrała 6:3. W drugim secie Rybakina prowadziła 3:0. Wtedy jednak mecz został przerwany. Kalinska doznała kontuzji ręki, która uniemożliwiła jej dalsze granie. Rosjanka już w pierwszym secie miała problemy z dłonią. Jak się później okazało, uraz był zbyt poważny.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy krecz na Wimbledonie wśród znanych tenisistów. Wcześniej swoje mecze z powodu kontuzji poddawali m.in. Hubert Hurkacz, Grigor Dimitrow czy Maddison Keys.

W związku z poddaniem meczu przez Kalinską Rybakina awansowała do ćwierćfinału Wimbledonu. W nim czwartej zawodniczce rankingu WTA przyjdzie zmierzyć się ze zwyciężczynią starcia Switolina - Wang.