Niepokojące sceny na Wimbledonie! Nabawił się kontuzji przy piłce meczowej?

Mateusz TudekTenis
Niepokojace sceny na Wimbledonie! Nabawił się kontuzji przy piłce meczowej?

Alex De Minaur awansował do ćwierćfinału Wimbledonu. Aktualnie dziewiąty tenisista rankingu ATP pokonał w czterech setach Arthura Flisa. Po spotkaniu Australijczyk sprawiał jednak wrażenie wyraźnie zaniepokojonego. Wszystko przez uraz, którego doznał w ostatniej akcji spotkania.

Mecz rozpoczął się dobrze dla De Minaura. Dwie pierwsze partie wygrał odpowiednio do dwóch i czterech. Niespodziewanie problemy nadeszły w trzecim secie. W nim lepiej zaprezentował się młody Francuz. 20-latek, który wyeliminował z Wimbledonu Huberta Hurkacza (Polak skreczował w końcówce meczu), wygrał 6:4. Ostatecznie jednak to Australijczyk przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Czwartą partię wygrał 6:3 i cały mecz 3:1.

Przy drugiej piłce meczowej De Minaur poślizgnął się przy uderzeniu. Jego noga ułożyła się w nienaturalny sposób. Po zakończeniu meczu 25-latek utykał. Następnie usiadł na ławce, a na jego twarzy rysowało się przerażenie. Wówczas wiele wskazywało na to, że australijski tenisista doznał poważnej kontuzji.

Na razie nie wiadomo, na ile uraz jest poważny. W pomeczowym wywiadzie De Minaur nieco uspokoił nastroje kibiców. Przekonywał, że zamierza wyjść do spotkania ćwierćfinałowego i dać z siebie wszystko. Jeżeli dziewiąty zawodnik światowego rankingu będzie zdolny do gry w kolejnym meczu, czeka go trudne zadanie, gdyż zmierzy się ze zwycięzcą pary Holger Rune - Novak Djoković.

A. Fils - A. de Minaur 1:3 (2:6, 4:6, 6:4, 3:6)