To nie był łatwy mecz! Polka gra dalej na Wimbledonie

Andrzej AdamiecTenis
Monika Stankiewicz ze zwycięstwem na Wimbledonie

Monika Stankiewicz zapewniła sobie awans do drugiej rundy rywalizacji juniorek podczas tegorocznego Wimbledonu. Polka pokonała Emily Sartz-Lunde 6:4, 7:6 (7:5).

Kibice nie mogli narzekać na brak emocji w pierwszym secie tego pojedynku. Mecz rozpoczął się od trzech przełamań. Później na korcie zaczęła dominować Sartz-Lunde. Norweżka prowadziła już trzema gemami (4:1) i wydawało się, że bez większych problemów przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Polka była jednak w stanie wrócić do gry. Stankiewicz wygrała aż pięć gemów z rzędu, dzięki czemu zwyciężyła pierwszego seta 6:4 po 43 minutach gry. W Londynie panował już późny wieczór, przez co mecz został przełożony na kolejny dzień.

W poniedziałek tenisistki wróciły na kort. Drugi set był pełen zwrotów akcji. Do końca nie było wiadomo, która zawodniczka przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę, a o ostatecznym wyniku musiał zadecydować tie-break. Chłodniejszą głowę zachowała Polka, która triumfowała 7:5, tym samym zapewniając sobie awans do drugiej rundy rywalizacji juniorek na wielkoszlemowym turnieju. Jej kolejną rywalką będzie Hannah Klugman.

Warto przypomnieć, że Stankiewicz jest ostatnią polską tenisistką, która bierze jeszcze udział w tegorocznej edycji Wimbledonu. Z wielkoszlemową rywalizacją pożegnały się już bowiem Iga Świątek, Magda Linette, Magdalena Fręch, Katarzyna Kawa, Katarzyna Piter.