Ta zawodniczka robi furorę na Wimbledonie. Czy sięgnie po końcowy triumf?

Donna Vekić jako pierwsza wywalczyła awans do półfinału Wimbledonu w rywalizacji pań. W ćwierćfinale Chorwatka pokonała w trzech setach Lulu Sun. Czy 28-latkę stać na to, by zwyciężyć w wielkoszlemowym turnieju?

Spotkanie z Nowozelandką nie zaczęło się najlepiej dla Vekić. Pierwszego seta 7:5 wygrała Sun. Dwie kolejne partie padły jednak łupem zawodniczki urodzonej w Osijeku. Pierwszą zwyciężyła 6:4, a trzecią i zarazem decydującą 6:1. Tym samym awansowała do półfinału Wimbledonu, co stanowi najlepszy wynik w historii jej występów w zmaganiach wielkoszlemowych.

W walce o wielki finał Vekić czekało będzie trudne zadanie. 28-latka zmierzy się ze zwyciężczynią rywalizacji Jasmine Paolini kontra Emma Navarro. Niezależnie od tego, która z zawodniczek będzie górą w tym starciu, 37. tenisistka rankingu WTA może spodziewać się wymagającego pojedynku.

Czy Vekić stać na sprawienie niespodzianki i wywalczenie pierwszego wielkoszlemowego tytułu w karierze? Warto wspomnieć, że na przestrzeni lat Chorwatka wygrała cztery turnieje rangi WTA. Triumfowała w Kuala Lumpur, Nottingham, Courmayeur oraz Monterrey.