Ekspresowy mecz na Wimbledonie! Kolejne zwycięstwo Polaka

Tomasz Berkieta z kolejnym zwycięstwem na Wimbledonie

Tomasz Berkieta sięgnął po swoje kolejne zwycięstwo podczas tegorocznej edycji Wimbledonu. Polak w drugiej rundzie rywalizacji juniorów w niecałą godzinę pokonał Nathana Trouve 6:3, 6:4.

Początek meczu był trudny dla Berkiety. Urodzony w Warszawie zawodnik już w pierwszym gemie musiał bronić break pointów. Mimo to w pierwszym secie Polakowi udało się obronić wszystkie swoje serwisy, w tym samym czasie raz przełamując przeciwnika. To właśnie przegrany gem serwisowy Francuza spowodował, że Berkieta wygrał pierwszego seta 6:3.

Na początku drugiego seta Polak pierwszy raz w tym meczu przegrał partię przy swoim serwisie. Radość Trouve nie trwała jednak zbyt długo. Już po chwili Berkieta przełamał powrotnie oponenta i doprowadził do wyrównania.

To był kluczowy moment tego pojedynku. Polski tenisista zaczął dominować na korcie, ponownie triumfując gemie serwisowym przeciwnika. Warszawianin już do końca starcia nie dał odebrać sobie wypracowanego prowadzenia, dzięki czemu przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę (6:3, 6:4), w niecałą godzinę awansując do trzeciej rundy juniorskich zmagań na Wimbledonie.

Kolejnym przeciwnikiem Berkiety będzie Rafael Jodar.