Bolesna porażka polskiego tenisisty. Koniec przygody z Wimbledonem

Karolina PotrykusTenis
Tomasz Berkieta

Tomasz Berkieta przegrał z Rafaelem Jodarem 0:6, 3:6 w trzeciej rundzie juniorskiego Wimbledonu. Polak był bezradny wobec świetnie grającego rywala. Jodar awansował do ćwierćfinału, w którym zmierzy się ze zwycięzcą meczu Bernet/Honda.

O pierwszym secie tego spotkania Polak z pewnością chciałby zapomnieć. Premierowa partia trwała zaledwie 16 minut, a Hiszpan wygrał ją 6:0. Berkieta nie miał nic do powiedzenia i był bezradny wobec świetnej postawy swojego rywala.

W drugiej partii gra Polaka niestety nie wyglądała wcale lepiej. Wygrał dopiero 11. gema rozgrywanego w tym meczu. Nie był jednak w stanie odrobić straty z 1:4. Wygrał jeszcze dwa swoje podania, ale to było zbyt mało. Hiszpan spokojnie kontynuował swoją grę i wygrał 6:2. Całe spotkanie trwało 45 minut.

W walce o półfinał Jodar zagra ze zwycięzcą spotkania Henry Bernet - Naoya Honda.

Tomasz Berkieta - Rafael Jodar 0:2 (0:6, 3:6)