Polak zagra w półfinale Wimbledonu! Awans po niesamowitym meczu

Jan Zieliński na Wimbledonie. Wynik ćwierćfinału. Czy Jan Zieliński wygrał na Wimbledonie

Jan Zieliński i Hsieh Su-wei awansowali do półfinału mikstu na kortach Wimbledonu! Polsko-tajwański duet pokonał po super tie-breaku Jamie'ego Murraya oraz Taylor Townsend.

Zieliński i Hsieh przed czwartkowym spotkaniem nie stracili jeszcze seta.

Ćwierćfinałowe starcie z parą Murray/Townsend było niezwykle wyrównane od samego początku. W pierwszym secie nie obejrzeliśmy żadnego przełamania, a zwycięzców wyłonił tie-break. W nim lepsi byli Zieliński oraz Hsieh, którzy wygrali 7-2.

Początek drugiej partii również nie miał strony dominującej. Wystarczy powiedzieć, że po dwudziestu minutach rozegrano zaledwie... trzy gemy. Po raz kolejny nie oglądaliśmy przełamań, więc o wszystkim zdecydować tie-break. Zieliński i Hsieh prowadzili w nim już 5:3, ale nie zdołali go wygrać. Porażka 7-9 sprawiła, że losy spotkania rozstrzygnął super tie-break.

W nim rywalizacja była wyrównana do stanu 5-5. Następnie Zieliński i Hsieh wygrali pięć akcji z rzędu i awansowali do półfinału Wimbledonu!

Spotkają się w nim w piątek z rozstawionymi z numerem dwa Nowozelandczykami Erin Routliffe i Michaelem Venusem, którzy wyeliminowali Amerykankę Desirae Krawczyk i Brytyjczyka Neala Skupskiego 7:5, 6:4.

Polak i Tajwanka tworzą parę mikstową od tego roku. W pierwszym występie sięgnęli po wielkoszlemowy tytuł w Melbourne. 38-letnia Hsieh jest bardzo utytułowaną zawodniczka. Oprócz zwycięstwa z Zielińskim w Australii, ma na koncie siedem wielkoszlemowych tytułów w deblu, w tym cztery na wimbledońskiej trawie.

Wynik meczu:

Jan Zieliński/Hsieh Su-wei - Jamie Murray/Taylor Townsend 2:1 (7:6[2], 6:7[7], 10-5)