Emocje tylko w pierwszym secie! Polscy siatkarze nie dali rywalom szans

Robert MurawskiSiatkówka
Polska wygrała z Austrią w drugim meczu ME U18 siatkarzy.

Polska pewnie wygrała z Austrią 3:0 w drugim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy U18 siatkarzy. Polacy mają na koncie dwa zwycięstwa, a w kolejnym meczu turnieju zagrają w piątek z Finlandią.

Premierowa partia toczyła się przy przewadze Polaków, ale w końcówce rywale odrobili straty (21:21). Kluczowe akcje padły jednak łupem podopiecznych trenera Jacka Nawrockiego (25:23).

Druga odsłona od początku toczyła się pod dyktando Polaków (8:3). W pewnym momencie seta różnica wzrosła do dziesięciu oczek (21:11), a polscy siatkarze wygrali ostatecznie 25:14. Również trzeci set nie przyniósł większych emocji. Reprezentanci Polski szybko uzyskali solidną zaliczkę (8:3, 14:7) i pewnie zmierzali po zdecydowane zwycięstwo (25:13).

Najwięcej punktów: Bartosz Chrzanowski (12), Maksymilian Durski (11) – Polska; Alexander Sponer (9) – Austria. Polacy byli skuteczniejsi w ataku i dominowali w bloku (12–3).

Mistrzostwa Europy U18 siatkarzy są rozgrywane w Bułgarii (Sofia i Płowdiw). Polacy rywalizują w grupie I. Na inaugurację wygrali z Ukrainą 3:0, a w drugim spotkaniu pokonali Austrię. W kolejnych meczach tej części turnieju zmierzą się z Finlandią, Turcją, Francją, Portugalią oraz Bułgarią. Dwie najlepsze drużyny z grupy wywalczą awans do półfinału.

Polska – Austria 3:0 (25:23, 25:14, 25:13)

Polska: Patryk Dudek, Maciej Drąg, Maksymilian Durski, Tymoteusz Lenik, Marcel Kiciński, Bartosz Chrzanowski – Marcel Schadach (libero) oraz Filip Falkowski, Jakub Szczurowski, Szymon Pobrotyn, Krzysztof Pietruszewski. Trener: Jacek Nawrocki.
Austria: Noah Erlinger, Simon Schloglhofer, Jonas-Alexander Mozina, Luis Gavan, Nico Schmied, Alexander Sponer – Leon Weber (libero) oraz Moritz Bauer, Lamin Konteh, Paul Murzl, Paul Hohenauer (libero), Jakob Dintl, Daniel Ratz-Michal. Trener: Nejc Pusnik.