Sensacyjny skład finału Wimbledonu! Odpadła faworytka turnieju

Jelena Rybakina odpadła w półfinale Wimbledonu.

Jelena Rybakina nie zagra w finale tegorocznego Wimbledonu. W półfinale niespodziewanie ograła ją Barbora Krejcikova. Czeszka o końcowy triumf zagra więc z Jasmine Paolini.

W pierwszym czwartkowym półfinale Paolini ograła w trzech setach Donnę Vekić. Włoszka wygrała po dramatycznej końcówce i wywalczyła awans do wielkiego finału.

Jej rywalką w decydującym meczu niespodziewanie będzie Krejcikova. Po pierwszym secie nic nie wskazywało na sensację - Rybakina wygrała bowiem 6:3. Później na dobre do głosu doszła Czeszka, triumfowała w dwóch kolejnych partiach i ostatecznie wywalczyła awans do finału.

Do tej pory Krejcikova i Paolini zmierzyły się ze sobą raz. W 2018 rywalizowały w kwalifikacjach Australian Open. Wówczas gładko w dwóch setach wygrała Czeszka.

Finał Wimbledonu, jeśli chodzi o zmagania kobiet, odbędzie się w sobotę 13 lipca.