Tak jest! Polka awansowała do ćwierćfinału Wimbledonu

Mateusz TudekTenis

Monika Stankiewicz awansowała do ćwierćfinału juniorskiego Wimbledonu. Polka pokonała w spotkaniu 1/8 finału Hephzibah Oluwadare w dwóch setach (6:2, 6:3). W kolejnej fazie turnieju rywalką Stankiewicz będzie zwyciężczyni meczu Ivanova - Jones.

Młoda polska tenisistka udanie rozpoczęła mecz. Szybko wyszła na prowadzenie, do tego kilkukrotnie przełamywała przeciwniczkę. Ostatecznie pierwszą odsłonę rywalizacji wygrała 6:2. W drugiej partii Stankiewicz potwierdziła swoją przewagę. Była skuteczna zarówno przy swoim serwisie, jak i przy odbiorze podań Oluwadare.

Finalnie drugi set zakończył się wynikiem 6:3 i całe spotkanie 2:0. Tym samym Polka awansowała do drugiej rundy juniorskiego Wimbledonu. Przeciwniczką Stankiewicz będzie wygrana starcia Iva Ivanova - Emerson Jones.

Przypomnijmy, że w czwartek z juniorskim Wimbledonem pożegnał się Tomasz Berkieta. Tenisista z Warszawy musiał uznać wyższość Rafaela Jodara. Hiszpan zwyciężył w dwóch setach (6:0, 6:3).

Monika Stankiewicz - Hephzibah Oluwadare 2:0 (6:2, 6:3)