Miedwiediew nie wytrzymał. Frustracja na korcie. Sędzia przerwała mecz (WIDEO)

Jakub ŻelepieńTenis
Daniił Miedwiediew

Daniił Miedwiediew znany jest ze swojego wybuchowego charakteru, który wielokrotnie dawał się już we znaki kibicom, arbitrom i przeciwnikom. W półfinale Wimbledonu temperament Rosjanina ponownie doszedł do głosu. Po jednej z decyzji sędziowskich zawodnik wybuchł złością i rzucił kilka ostrych słów w kierunku prowadzącej spotkanie Evy Asderaki. Ta przerwała natomiast mecz i skonsultowała się z supervisorem.

W półfinale tegorocznego Wimbledonu Daniił Miedwiediew mierzył się z Carlosem Alcarazem. Czterosetowe spotkanie trwało blisko trzy godziny. Choć pierwszą partię wygrał Rosjanin, kolejne trzy padły już łupem Hiszpana i to on zmierzy się w wielkim finale z Novakiem Djokoviciem.

Mecz Miedwiediew - Alcaraz stał na wysokim poziomie sportowym, ale niestety nie zabrakło w nim też obrazków, których wolelibyśmy w tenisie nie obserwować. Po raz kolejny w karierze panowanie nad nerwami stracił bowiem Rosjanin. Przy stanie 5:4 dla Hiszpana w pierwszym secie Miedwiediew nie zgodził się z decyzją sędziowską. Uważał, że uderzył piłkę w sposób prawidłowy, podczas gdy prowadząca mecz Eva Asderaki uznała, że doszło do podwójnego odbicia.

Miedwiediew rzucił w kierunku sędzi kilka słów. Nie wiadomo, co dokładnie powiedział, ale jasnym jest, że nie były to sformułowania życzliwe. Asderaki przerwała bowiem grę i konsultowała się z supervisorem zawodów. Ostatecznie zdecydowano, że Rosjanin otrzyma ostrzeżenie za niesportowe zachowanie. Tym razem mu się upiekło - sędzia miała podstawy, aby ukarać zawodnika na przykład finansowo.

Po zakończeniu spotkania Miedwiediew odniósł się do tej sytuacji.

- Nie wiem, czy było podwójne odbicie, czy nie. Dawno temu na Roland Garros przegrałem z Cilicem. Nie zauważyła wtedy podobnej sytuacji, jednego odbicia. To miałem na myśli, znowu pomyślałem, że jest przeciwko mnie. Teraz powiedziałem coś po rosyjsku, nie przekroczyłem granicy - twierdził Rosjanin.

Cała sytuacja w załączonym materiale wideo.