Druga wygrana siatkarzy Słowenii. Zagrają z Polską o zwycięstwo w Memoriale Wagnera

Robert MurawskiSiatkówka
Gheorghe Cretu w meczu z Egiptem wystawił rezerwowy skład.

Grająca w rezerwowym składzie Słowenia pokonała Egipt 3:1 w drugim sobotnim spotkaniu XXI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Podopieczni trenera Gheorghe Cretu odnieśli drugie zwycięstwo. Mają podobny bilans jak reprezentacja Polski, z którą zagrają w decydującym meczu o wygraną w całym turnieju.

Trener Gheorghe Cretu w meczu z Egiptem wystawił rezerwowy skład, ale jego podopieczni wyraźnie przeważali w premierowej partii. Byli skuteczniejsi w ataku i w środkowej części seta zbudowali solidną zaliczkę (17:12). Przy stanie 24:17 mieli piłkę setową, ale siatkarze z Egiptu obronili się w czterech kolejnych akcjach. Nik Mujanovic wyjaśnił sytuację skutecznym atakiem (25:21).

Na początku drugiej odsłony z powodu urazu boisko opuścił Mohamed Asran. Po wyrównanym początku, przewagę uzyskali Słoweńcy (10:7). Nadal mieli wyraźną przewagę w ofensywie, dokładali punkty blokiem i powiększali różnicę (14:10, 19:13). W końcówce znów przytrafił się ekipie Słowenii chwilowy przestój (20:17), ale szybko opanowali sytuację i pewnie wygrali 25:19.

W trzecim secie do głosu doszli siatkarze Egiptu. Gdy Mohamed Dola posłał asa, mieli dwa oczka przewagi (7:9), którą później jeszcze powiększyli (9:13, 11:16). Egipcjanie poprawili zagrywkę, grali skuteczniej, ale taki przebieg seta był w dużej mierze spowodowany słabszą grą Słoweńców. W końcówce drużyna z Afryki kontrolowała sytuację, a w ostatniej akcji skutecznie zaatakował Mohamed Issa (17:25).

Podrażnieni Słoweńcy zdecydowanie lepiej zaprezentowali się w kolejnej partii. Po wyrównanym początku, odskoczyli rywalom na kilka oczek (11:8), a później powiększali przewagę (18:11). Znów mieli wyraźną przewagę w ofensywie, a Egipcjanie, po zrywie w poprzedniej partii, tym razem nie byli w stanie zaskoczyć rywali. Spotkanie zakończył asem serwisowym Ziga Stern (25:16).

Skrót meczu Słowenia - Egipt:

Słowenia w pierwszym meczu turnieju pokonała 3:2 Niemcy. W drugim ograła 3:1 Egipt i ma podobny bilans jak reprezentacja Polski. Polacy po pokonaniu 3:0 Egiptu, wygrali po tie-breaku z Niemcami. Niedzielny mecz Polska – Słowenia wyłoni więc triumfatora Memoriału Wagnera 2024.

Słowenia – Egipt 3:1 (25:21, 25:19, 17:25, 25:16)

Słowenia: Ziga Stern, Nik Mujanovic, Janez Krzic, Saso Stalekar, Uros Planinsic, Rok Mozic – Jani Kovacic (libero) oraz Rok Bracko. Trener: Gheorghe Cretu
Egipt: Mohamed Issa, Reda Haikal, Mohamed El-Mahdy, Mohamed Hamada, Hossam Youssef, Mohamed Asran – Mohamed Reda (libero) oraz Ahmed Azab, Mohamed Dola. Trener: Fernando Benitez.