Wygrała Wimbledonu, a to nie koniec. Kolejne świetne wieści dla mistrzyni

Barbora Krejcikova została w sobotę nową mistrzynią Wimbledonu. W finale pokonała Jasmine Paolini w trzech setach. To jej drugi tytuł wielkoszlemowy wywalczony w singlu, a to nie jest koniec świetnych wieści.

Finałowa rywalizacja zakończyła się w trzech setach, a więcej zimnej krwi zachowała Krejcikova. W ostatniej partii wystarczyło jej jedno przełamanie i mogła rozpocząć wielką radość.

To drugi wielkoszlemowy triumf w singlu 28-letniej tenisistki z Brna, która w 2021 roku zwyciężyła na kortach ziemnych w paryskim French Open.

To jednak nie koniec świetnych wieści dla Czeszki. Po poniedziałkowej aktualizacji rankingu WTA Krejcikova awansuje aż o 22 miejsca. Będzie zajmowała dziesiątą pozycję.

Z kolei Paolini przesunie się z siódmego na piąte miejsce. Liderką pozostaje Iga Świątek.