3:0! Trwa zwycięska seria polskich siatkarzy

Robert MurawskiSiatkówka
Polscy siatkarze wygrali czwarty mecz w ME U18.

Polska wygrała z Turcją 3:0 w meczu fazy grupowej mistrzostw Europy U18 siatkarzy. To czwarte zwycięstwo w czwartym meczu podopiecznych trenera Jacka Nawrockiego na turnieju rozgrywanym w Bułgarii.

W pierwszym secie Polacy od początku dominowali na boisku (8:3), a w środkowej części różnica wynosiła już dziesięć oczek (16:6). Jednostronna partia zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem polskich siatkarzy (25:13). Druga partia również długo toczyła się przy przewadze reprezentacji Polski (16:11). W końcówce Turcy zmniejszyli różnicę, jednak Polacy dowieźli wynik do końca (25:23). W trzeciej odsłonie inicjatywę przejęli tureccy siatkarze (5:8, 13:16). Tym razem to Polacy musieli gonić rywali i w ostatnich fragmentach seta dopięli swego. Rozstrzygnęli rywalizację na przewagi na swoją korzyść (27:25) i wygrali cały mecz 3:0.

Najwięcej punktów: Bartosz Chrzanowski (14), Marcel Kiciński (12) – Polska; Ata Unver (17), Berk Senturk (12) – Turcja. Polacy byli skuteczniejsi w ataku i popełnili mniej błędów własnych od rywali.

Mistrzostwa Europy U18 siatkarzy są rozgrywane w Bułgarii (Sofia i Płowdiw). Polacy rywalizują w grupie I. W dotychczasowych spotkaniach wygrali z Ukrainą (3:0), Austrią (3:0), Finlandią (3:1), a teraz z Turcją (3:0). W kolejnych meczach tej części turnieju zmierzą się z Francją, Portugalią oraz Bułgarią. Dwie najlepsze drużyny z grupy wywalczą awans do półfinału.

Polska – Turcja 3:0 (25:13, 25:23, 27:25)

Polska: Patryk Dudek, Maciej Drąg, Oskar Trawka, Tymoteusz Lenik, Marcel Kiciński, Bartosz Chrzanowski – Marcel Schadach (libero) oraz Filip Falkowski, Maksymilian Durski, Jakub Szczurowski, Szymon Pobrotyn. Trener: Jacek Nawrocki.
Turcja: Mehmet Bugra Akarsu, Berk Senturk, Abdulvahap Han, Ata Unver, Demir Uzunca, Ismail Ayranci – Recep Cinar Yagli (libero) oraz Sarp Titiz (libero), Omercan Burak Karahan, Ege Ersoy, Hakan Kocal. Trener: Engin Yilmaz.