Jan Zieliński triumfatorem Wimbledonu!

Mateusz TudekTenis

Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh wygrali Wimbledon 2024 w rywalizacji mikstów! W finale Polak i Tajwanka pokonali 2:0 (6:4, 6:2) meksykański duet Giuliana Olmos/Santiago Gonzalez. To drugi wielkoszlemowy tytuł w karierze tenisisty z Warszawy.

Pierwszy set rozpoczął się idealnie dla polsko-tajwańskiego duetu, bo od przełamania. Jak się potem okazało, był to kluczowy moment dla losów tej partii. Do końca pierwszej odsłony rywalizacji obie pary wygrywały swoje gemy serwisowe. Warto jednak wspomnieć, że Zieliński i Hsieh przy prowadzeniu 5:3 mieli dwie piłki setowe, które rywale obronili. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 6:4 dla Polaka i Tajwanki.

Druga partia rozpoczęła się od wygranych serwisów w wykonaniu obu par. W trzecim gemie Zieliński i Hsieh przełamali rywali i wyszli na prowadzenie. Kolejny gem był bardzo wyrównany. Polak i Tajwanka mieli trzy break pointy, ale to Meksykanie ostatecznie byli górą. Następnie Zieliński i Hsieh wygrali swój gem serwisowy, po czym przełamali przeciwników przy stanie 4:2.

Wówczas polsko-tajwański duet stanął przed wielką szansą na wygranie tego spotkania i całego turnieju. Zieliński i Hsieh okazali się bezbłędni przy swoim serwisie. Drugiego seta zwyciężyli 6:2 i całe spotkanie 2:0. To drugi wielkoszlemowy tytuł w karierze Polaka. Wcześniej wraz Hsieh wygrał Australian Open 2024. Tajwanka już w przeszłości wielokrotnie wygrywała turnieje najwyższej rangi w deblu. W mikście triumfowała po raz pierwszy.

Zieliński zapewnił Polsce 11. wielkoszlemową wygraną i został drugim biało-czerwonym po Łukaszu Kubocie, który znalazł się na liście zwycięzców Wimbledonu, najstarszego i najbardziej prestiżowego turnieju tenisowego w świecie.