Selekcjoner mistrzów Europy nawołuje! "Proszę, dajcie mu Złotą Piłkę"

Rodri przyjmujący gratulacje od swoich kolegów z reprezentacji.

Reprezentacja Hiszpanii wygrała w finale mistrzostw Europy z Anglią i po raz czwarty w historii została najlepszą drużyną Starego Kontynentu. Po meczu selekcjoner Luis de la Fuente nawoływał, by Złota Piłka trafiła do jednego z jego piłkarzy.

Hiszpanie przeszli przez Euro 2024 jak burza, wygrywając wszystkie siedem spotkań. W finale pokonali Anglików 2:1 i sięgnęli po mistrzostwo Europy po raz trzeci w ciągu 16 lat.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Rodri, który w finałowym meczu musiał opuścić boisko w przerwie. Przez całe mistrzostwa był jednak kluczową postacią drużyny z Półwyspu Iberyjskiego. Zachwycony postawą swojego zawodnika był również De la Fuente.

- Rodri powinien dostać Złotą Piłkę. Dajcie mu ją, proszę - powiedział po finale selekcjoner Hiszpanów.

Defensywny pomocnik ma za sobą również bardzo dobry sezon w piłce klubowej. Z Manchesterem City zdobył kolejne mistrzostwo Anglii. Gorzej było w Lidze Mistrzów, gdzie "The Citizens" odpadli w ćwierćfinale z Realem Madryt.