Poznaliśmy rywala Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów

Jagiellonia poznała pierwszego rywala w pucharach

FK Paneveżys będzie rywalem Jagiellonii Białystok w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Litewski zespół w rewanżowym meczu 1. rundy zremisował w Helsinkach z HJK 1:1, a pierwsze spotkanie na własnym terenie wygrał 3:0.

We wtorek mistrz Finlandii objął prowadzenie w 38. minucie po trafieniu Szkota Lee Erwina, a tuż przed przerwą wyrównał Ernestas Veliulis, który zdobył gola także w pierwszej potyczce.

W ekipie HJK zagrali m.in. Santeri Hostikka, który w przeszłości występował w Pogoni Szczecin, a także Kai Meriluoto, który dotychczas reprezentował barwy Stali Mielec. W zespole litewskim też było kilku zawodników z przeszłością w polskiej lidze, m.in. Markas Beneta czy Łotysz Kaspars Dubra, a za czerwoną kartkę z pierwszego spotkania pauzował Senegalczyk Cheikhou Dieng, były zawodnik Zagłębia Lubin.

Mecze 2. rundy eliminacji zaplanowano na 23-24 i 30-31 lipca. Jagiellonia zacznie rywalizację na wyjeździe.