3:0 po raz drugi! Udany sprawdzian polskich siatkarek

Robert MurawskiSiatkówka
Polskie siatkarki pokonały Francję 3:0.

Polskie siatkarki wygrały z Francją 3:0 w swym drugim meczu w Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej. Polki odniosły drugie zwycięstwo, a na zakończenie turnieju rozgrywanego w Mielcu zmierzą się w piątek z reprezentacją Serbii.

Polki udanie rozpoczęły to spotkanie (5:1) i w kolejnych akcjach utrzymywały przewagę, choć popełniały błędy w polu zagrywki (10:6). Później poszły dwie punktowe serie Polek. Po dwóch asach serwisowych Martyny Czyrniańskiej gospodynie prowadziły 19:10. Pięć kolejnych punktów Polek zamknęło seta, a w ostatnich akcjach rywalki popełniły błędy (25:11).

Set numer dwa to dobre otwarcie reprezentacji Polski, która po asie Magdaleny Stysiak prowadziła 8:3. Trójkolorowe zerwały się do walki i złapały kontakt (12:11). Polki odbudowały przewagę (19:14), później jednak nastąpił kolejny zryw rywalek. Dwa punktowe bloki, błąd polskich siatkarek w ataku i Francuzki odrobiły straty (21:21). Seta zwieńczyła rywalizacja na przewagi, którą rozstrzygnęła skutecznym atakiem Czyrniańska (28:26).

W trzeciej odsłonie od początku przewagę uzyskały reprezentantki Polski (3:0, 9:5). W środkowej części seta Polki prowadziły już 16:11 i... stanęły w miejscu. Poszła punktowa seria reprezentacji Francji i było 16:17. Losy seta rozstrzygnęły się w końcówce, w której dwa skuteczne ataki Malwiny Smarzek przedzielone punktowym blokiem przypieczętowały zwycięstwo reprezentacji Polski (25:22).

We wtorkowych meczach XII Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej polskie siatkarki wygrały z Dominikaną 3:0, a Serbia, również w trzech setach pokonała Francję. W pierwszym czwartkowym spotkaniu Dominikana niespodziewanie wygrała z Serbią 3:2.

Polska – Francja 3:0 (25:11, 28:26, 25:22)

Polska: Joanna Wołosz, Martyna Czyrniańska, Magdalena Jurczyk, Magdalena Stysiak, Martyna Łukasik, Klaudia Alagierska – Aleksandra Szczygłowska (libero) oraz Maria Stenzel, Katarzyna Wenerska, Malwina Smarzek. Trener: Stefano Lavarini.
Francja: Amelie Rotar, Iman Ndiaye, Marine Sylves, Leandra Olinga-Andela, Nina Stojiljković, Helena Cazaute – Juliette Gelin (libero) oraz Amandine Giardino, Lucille Gicquel, Emilie Respaut. Trener: Emile Rousseaux.