Cierpliwość popłaciła. Mistrzowie Polski z kompletem punktów na inaugurację

Po niespełna dwumiesięcznej przerwie wróciły rozgrywki PKO BP Ekstraklasy. Na inaugurację Jagiellonia Białystok pokonała u siebie Puszczę Niepołomice 2:0. Gole dla mistrzów Polski strzelali Nene oraz Lamine Diaby-Fadiga.

W maju Jagiellonia po raz pierwszy została mistrzem Polski, co było największym osiągnięciem w historii. Puszcza zajęła 12. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy i drugi sezon z rzędu zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W pierwszej połowie Jagiellonia wyraźnie dominowała, ale nie potrafiła tej dominacji potwierdzić golem. Podopieczni Adriana Siemieńca stworzyli kilka dogodnych okazji, ale świetnie w bramce spisywał się Kevin Komar.

Po przerwie do głosu na chwilę doszli goście, ale nie wykorzystali swoich sytuacji. Piłkarze z Białegostoku odzyskali kontrolę, ale w dalszym ciągu brakowało skuteczności.

W końcu piłka wpadła do siatki w 78. minucie po akcji zmienników. Podawał były piłkarz Wisły Kraków Miki Villar, a pierwszego gola w tym sezonie strzelił Nene. Podwyższył po cudownej, indywidualnej akcji w doliczonym czasie gry Lamine Diaby-Fadiga. Więcej bramek nie oglądaliśmy. Jagiellonia udanie rozpoczęła rozgrywki, a teraz przed mistrzami Polski walka o europejskie puchary.

Jagę w tygodniu czeka spotkanie w 2. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów z FK Paneveżys. Pierwszy mecz rozegrany zostanie na Litwie.

Jagiellonia Białystok - Puszcza Niepołomice 2:0 (0:0)

Bramka: Nene 78, Diaby-Fadiga 90+8