Najlepszy wynik na świecie! Polski lekkoatleta w znakomitej formie

Jakub Rodziak uzyskał trzeci wynik w historii polskiej lekkoatletyki i rzucił najdalej na świecie w tym sezonie w kategorii U18.

W drugim dniu rozgrywanych w Bańskiej Bystrzycy lekkoatletycznych mistrzostw Europy do lat 18 reprezentacja Polski wywalczyła pierwsze medale. Złoto w rzucie dyskiem zdobył Jakub Rodziak, który uzyskał trzeci wynik w historii polskiej lekkoatletyki w kategorii U18 oraz rzucił najdalej na świecie w tym sezonie. Srebro w biegu na 100 m przez płotki wywalczyła Zofia Rojek.

Rodziak w Bańskiej Bystrzycy spisywał się znakomicie. Uzyskał trzeci wynik w historii polskiej lekkoatletyki w kategorii U18 oraz rzucił najdalej na świecie w tym sezonie. W trzeciej serii uzyskał 64,21 i zdecydowanie pokonał rywali. Srebro dla Ukraińca Jarosława Listopada (60,93), a brąz dla Włocha Ciana Cramptona (60,55).

W finałowym biegu na 100 metrów przez płotki Rojek musiała uznać wyższość znakomicie dysponowanej Słowaczki Laury Frlickovej (12,97). Polka uzyskała czas 13,33, a trzecia Francuzka Auxane Kingue - 13,37.

Krzysztofowi Grochowskiemu do miejsca na podium w skoku w dal zabrakło sześciu centymetrów. Mimo prowadzenia w pierwszej fazie zmagań Polak zakończył konkurs na czwartym miejscu. W najdalszym skoku uzyskał 7,48. Wygrał Francuz Remi Mourie – 7,72.

W finałowym biegu na 100 metrów Oliwia Kasprzak czasem 11,90 zajęła szóste miejsce. Mistrzynią kontynentu została Radina Velichkova, która wynikiem 11,46 ustanowiła rekord Bułgarii U18.

Po dwóch dniach reprezentacja Polski zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw Europy. Prowadzą Niemcy, którzy wywalczyli dwa złote i dwa brązowe krążki.