Polska tenisistka idzie jak burza! Kolejny triumf i awans do półfinału

Igor MarczakTenis

Maja Chwalińska awansowała do półfinału turnieju ITF W75 w Porto. Polka, która w całym turnieju nie straciła jeszcze seta, pokonała 6:0, 6:4 Holenderkę Arianne Hartono.

Chwalińska kroczy ostatnio od zwycięstwa do zwycięstwa. Najpierw wygrała turniej w Montpellier, gdzie w pięciu meczach straciła zaledwie jednego seta. Polka świetnie zaczęła również zmagania w Porto.

W pierwszej rundzie wygrała z Gruzinką Mariam Bolkwadze, a następnie nie dała szans Chorwatce Antoninie Ruzić. W ćwierćfinale trafiła na 160. w rankingu WTA Hartono. Polka w tym zestawieniu zajmuje 201. pozycję. Spotkanie trwało 85 minut, a tenisistka z Dąbrowy Górniczej nie dała szans rywalce.

Maja Chwalińska - Arianne Hartono 6:0, 6:4