Znamy finałową parę mistrzostw Polski w tenisie

Martyna Kubka zagra z Weroniką Ewald w finale tenisowych mistrzostw Polski

Najwyżej rozstawiona Martyna Kubka i Weronika Ewald zagrają w finale tenisowych mistrzostw Polski rozgrywanych w Kozerkach. W męskich półfinałach wystąpią czterej najwyżej rozstawieni zawodnicy.

W półfinałach Kubka pokonała Marcelinę Podlińską 6:0, 6:1, a Ewald wygrała z Olivią Lincer 6:4, 6:4.

Taki skład finału oznacza, że Ewald wywalczyła w Kozerkach "dziką kartę" do turnieju WTA 125 Polish Open (21-27 lipca) organizowanego przez Polski Związek Tenisowy na twardych kortach Legii Warszawa. To jest nagroda dodatkowa dla mistrzyni kraju, a już wcześniej jedną z czterech takich przepustek otrzymała Kubka, w uznaniu dobrych wyników uzyskiwanych w imprezach rangi ITF World Tennis Tour. W tej sytuacji niezależnie od wyniku sobotniego finału obie tenisistki zagrają w Warszawie.

W finale gry podwójnej Kubka i Weronika Falkowska pokonały Ewald i Darię Górską 6:3, 7:6 (7-3).

W półfinałach męskiego singla zagrają najwyżej rozstawiony Daniel Michalski z Olafem Pieczkowskim (nr 3) oraz Martyn Pawelski (4) z Szymonem Kielanem (2).