Alexander Zverev - Pedro Martinez. Relacja na żywo

Karol PłatekTenis

Czas na drugi półfinał turnieju ATP 500 w Hamburgu. O finał na niemieckiej ziemi powalczą doświadczony reprezentant gospodarzy - Alexander Zverev i 49. w rankingu Pedro Martinez. Czy Hiszpan postawi się czwartemu tenisiście świata? Relacja live i wynik na żywo z meczu Alexander Zverev - Pedro Martinez na Polsatsport.pl.

Alexander Zverev i mączka to związek niezwykle udany. Niemiec od kilku sezonów udowadnia, że jest jednym z największych specjalistów od gry na tej nawierzchni. Finał tegorocznego Rolanda Garrosa jest jedynie potwierdzeniem tych słów. Biorąc pod uwagę, że igrzyska olimpijskie w Paryżu zostaną rozegrane właśnie na mączce, Zverev jest jednym z głównych kandydatów do złota.

Znakomitą formę Niemiec potwierdza w trakcie turnieju w Hamburgu. W trzech setach 4. tenisista rankingu ATP oddał rywalom zaledwie jednego seta. W ćwierćfinale 27-latek mierzył się z 34. zawodnikiem świata - Zhizhenem Zhangiem. Niemiec potrzebował nieco ponad godziny, aby rozmontować defensywę rywala i zameldować się w najlepszej czwórce turnieju.

W walce o finał Zverev również będzie wyraźnym faworytem. Mimo, że z Pedro Martinezem Niemiec zmierzy się po raz pierwszy, to dysproporcja sił wydaje się wyraźna. Czy to oznacza, że 49. zawodnika rankingu ATP można skreślić? Niekoniecznie.

Martinez w drodze do najlepszej czwórki hamburskiego turnieju pokonał między innymi Franscico Cerundolo czy Matteo Arnaldiego. Obu tych tenisistów łączy to, że w rankingu ATP zajmują wyższe miejsca od Martineza. Hiszpan nie boi się teoretycznie lepszy rywali a jego ofensywny sposób gry bardzo dobrze sprawdza się na mączce. Jak będzie dziś?

Relacja live i wynik na żywo z meczu Alexander Zverev - Pedro Martinez na Polsatsport.pl. Początek nie przed godziną 17:10.