Norris wywalczył pole position przed Grand Prix Węgier

Moto
fot: PAP
Lando Norris

Brytyjczyk Lando Norris (McLaren) wygrał kwalifikacje przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Węgier w Budapeszcie, 13. rundą mistrzostw świata Formuły 1. Zawody były dwukrotnie przerywane z powodu wypadków, ale żaden z kieroców nie doznał poważnych obrażeń.

Za Norrisem w niedzielę na starcie ustawi się jego kolega z teamu Australijczyk Oscar Piastri. Z trzeciego pola ruszy walczący o czwarty tytuł mistrzowski z rzędu i prowadzący w klasyfikacji generalnej Holender Max Verstappen (Red Bull).

Różnice czasów okrążeń czołowej trójki były minimalne. Norris miał 1.15,227, Piastri był wolniejszy o 0,022 s a Verstappen - o 0,046 s. Czwarty Hiszpan Carlos Sainz jr. miał wynik słabszy o blisko pół sekundy.

Podczas pierwszej serii kwalifikacji wypadek miał Meksykanin Sergio Perez (Red Bull) i zawody zostały przerwane czerwoną flagą. W tej części zawodów odpadł również Brytyjczyk George Russell (Mercedes), który w poprzedniej rundzie w ojczyźnie wywalczył pole position.

Z kolei w trzeciej serii w bandę uderzył Japończyk Yuki Tsunoda (Racing Bulls) i po raz kolejny sędziowie zdecydowali się wstrzymać rywalizację. Niedzielny wyścig planowany jest na godzinę 15.