Dziewięć medali Polski na MŚ

Kajakarz KKW 1929 Kraków Alex Borucki zdobył dwa złote medale w mistrzostwach świata juniorów i U23, które w niedzielę zakończyły się w bułgarskim Płowdiw. Polacy łącznie dziewięciokrotnie stanęli na podium.

18-letni Borucki to jeden z najbardziej utalentowanych kajakarzy młodego pokolenia, który jest już multimedalistą wielu imprez. Przed miesiącem zdobył dwa złote medale i jeden srebrny w mistrzostwach Europy juniorów, a podobny sukces osiągnął na torze regatowym w Płowdiw. Krakowianin był najlepszy w rywalizacji jedynkarzy na 500 i 1000 m.

W mistrzostwach wystąpiła także Katarzyna Szperkiewicz, która będzie rywalizować w igrzyskach olimpijskich w konkurencji C1 200 m. Start w Płowdiw był dla niej głównym sprawdzianem przed rywalizacją w Paryżu. Kanadyjkarka AZS AWF Poznań w finale na najkrótszym dystansie była trzecia.

Dwa brązowe krążki zdobyła kajakarka Dominika Zimnoch (Dojlidy Białystok Canoe&Kajak Team), która uplasowała się na trzeciej pozycji w K1 200 m i ten wynik powtórzyła w dwójce na 500 m z Zofią Więcławską.