Finał ATP w Gstaad bez historii. Godzina i po sprawie

Rozstawiony z "szóstką" Matteo Berrettini po raz drugi w karierze wygrał tenisowy turniej ATP w szwajcarskim Gstaad. Włoch w finale pokonał Francuza Quentina Halysa 6:3, 6:1. Pojedynek trwał równo godzinę.

Mecz w pierwszym secie, przy stanie 5:3, został przerwany na kilkanaście minut z powodu deszczu. Po wznowieniu gry Berrettini po raz drugi przełamał podanie rywala i wykorzystał drugą piłkę setową.

W finałowej partii dominacja 82. zawodnika światowego rankingu nie podlegała dyskusji. Sklasyfikowany o ponad sto pozycji niżej Francuz do stanu 0:5 wygrał tylko jedną piłkę.

Był to trzeci występ Włocha w finale w Gstaad. Triumfował w 2018 roku, a dwa lata temu uległ Norwegowi Casperowi Ruudowi.

Matteo Berrettini - Quentin Halys 6:3, 6:1