Polscy piłkarze nie do zatrzymania! Kolejne trafienia w MLS

Polscy piłkarze nie do zatrzymania! Kolejne trafienia za Oceanem

Mateusz Bogusz zdobył bramkę dla Los Angeles FC w wygranym 3:0 (2:0) wyjazdowym spotkaniu amerykańskiej ligi piłkarskiej MLS z Seattle Sounders. W pierwszym meczu po powrocie do Charlotte FC na listę strzelców wpisał się Karol Świderski, a jego zespół zremisował z Austin FC 2:2 (1:1).

22-letni Bogusz zdobyła gola na 2:0 w 27. minucie. Było to jego 13. trafienie w sezonie. Pozostałe gole dla drużyny z Los Angeles strzelił Denis Bouanga.

Prowadzony przez trenera Steve'a Cherundolo zespół zajmuje drugie miejsce w Konferencji Zachodniej, o dwa punkty za lokalnym rywalem Los Angeles Galaxy.

Świderski zagrał po raz pierwszy po wypożyczeniu do zespołu Hellas Werona. 27-letni napastnik, który wystąpił w mistrzostwach Europy w Niemczech, w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu włoskiej Serie A zagrał w 15 meczach i strzelił dwie bramki. W wyjazdowym meczu z Austin FC zdobył gola w 34. minucie z rzutu karnego.

Charlotte FC zajmuje szóste miejsce w Konferencji Wschodniej. Prowadzący Inter Miami ma 16 punktów więcej.