Popis polskiej tenisistki. Sięgnęła po drugi tytuł z rzędu!

Jakub ŻelepieńTenis
Maja Chwalińska

Maja Chwalińska wygrała turniej ITF 75 w Porto. Polska tenisistka pokonała w finale Francuzkę Tessah Andrianjafitrimo 7:5, 6:1.

Maja Chwalińska jest w kapitalnej formie. Na początku lipca wygrała turniej ITF 75 w Montpellier. Następnie pojechała do Porto i od samego początku prezentowała się bardzo dobrze.

Chwalińska wygrała cztery mecze (jeden po kreczu przeciwniczki) i w żadnym z nich nie straciła choćby seta. W ten sposób dotarła do finału, w którym jej rywalką była Francuzka Tessah Andrianjafitrimo.

Pierwszy set był bardzo wyrównany i zakończył się dopiero po tie-breaku. Lepsza była w nim Polka, która wygrała 7:5. W drugiej odsłonie dominacja naszej zawodniczki była już wyraźna - zwyciężyła 6:1. W konsekwencji sięgnęła po mistrzowski tytuł w turnieju ITF 75 w Porto.

Maja Chwalińska - Tessah Andrianjafitrimo 7:5, 6:1