Dwa gole i czerwona kartka na koniec kolejki Ekstraklasy

fot: PAP
Dwa gole i czerwona kartka na koniec kolejki. Podział punktów w Mielcu

W poniedziałkowym spotkaniu PKO BP Ekstraklasy, PGE FKS Stal Mielec zremisowała 1:1 na własnym stadionie z Widzewem Łódź. Był to ostatni mecz pierwszej kolejki.

Dwukrotni mistrzowie Polski (1973, 1976) w 10. min bliscy byli objęcia prowadzenia. Jednak po strzale Fryderyka Gerbowskiego piłka odbiła się od słupka. W 23. i 27. minucie swoje umiejętności musiał pokazać Mateusz Kochalski. W pierwszym przypadku odbił piłkę gdy groźnie zagrał Samuel Kozlovsky. Cztery minuty później nie dał się zaskoczyć Franowi Alvarezovi.

Zespół z Podkarpacia bramkę zdobył w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu z lewej strony Macieja Domańskiego celną główką popisał się Ilja Szkurin.

W drugiej połowie długo inicjatywę miał Widzew. W 62. min Imad Rondic umieścił piłkę w siatce, ale gol nie został uznany. Sędzia, po analizie sytuacji przy pomocy systemu VAR orzekł, że był spalony.

Dziesięć minut później w dogodnej sytuacji do zdobycia gola był Alvarez, ale spudłował. Minutę później łodzianie po raz kolejny próbowali zaskoczyć Kochalskiego strzałem z dystansu. Tym razem bramkarz Stali przepuścił do siatki piłkę po uderzeniu rezerwowego Jakuba Łukowskiego.

W 81. min powinno być 2:1, jednak w sytuacji sam na sam Szkurin uderzył niecelnie. W tej samej sytuacji, Ibiza nieco wcześniej sfaulował jednego z graczy Stali. Rozjemca nie przerwał gry, ale gdy sytuacja się wyjaśniła pokazał graczowi Widzewa - drugi raz w tym meczu - żółtą kartkę, w konsekwencji czerwoną.

Grając w przewagą jednego zawodnika Stal przejęła inicjatywę, ale wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Stal Mielec - Widzew Łódź 1:1 (1:0)

Bramki: Ilja Szkurin (45+2) - Jakub Łukowski (73).

Stal Mielec: Mateusz Kochalski - Marvin Senger, Mateusz Matras, Bert Esselink - Alvis Jaunzems (86. Mateusz Stępień), Maciej Domański (75. Koki Hinokio), Piotr Wlazło, Matthew Guillaumier, Fryderyk Gerbowski (86. Dawid Tkacz), Krystian Getinger (81. Krzysztof Wołkowicz) - Ilja Szkurin (81. Ravve Assayag).

Widzew Łódź: Rafał Gikiewicz - Lirim Kastrati, Mateusz Żyro, Juan Ibiza, Samuel Kozlovsky - Fran Alvarez (82. Luis Silva), Marek Hanousek, Antoni Klimek (62. Sebastian Kerk) - Jakub Sypek (62. Hilary Gong), Imad Rondic (89. Hubert Sobol), Kamil Cybulski (62. Jakub Łukowski).

Żółte kartki: Bert Esselink, Mateusz Stępień - Juan Ibiza. Czerwona kartka za drugą żółtą - Juan Ibiza (82).

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin). Widzów: 6 446.